O klube

Rotary International, to je 1,4 milióna dobrovoľníkov po celom svete združených v medzinárodných organizáciách s vyše storočnou tradíciou v poskytovaní humanitárnych služieb v duchu hesla “Service above self”, teda “Služba nad vlastné záujmy”. Angažuje sa najmä v nasledujúcich oblastiach:

• Podpora mieru
  • Boj proti chorobám
  • Zabezpečenie čistej vody, sanitácie a hygieny
  • Ochrana matiek a deti
  • Podpora vzdelávania
  • Rozvíjať miestne hospodárstvo
  • Ochrana životného prostredia

Rotary klub Prešov-Šariš bol založený v septembri 2019 a je členom Rotary Dištriktu 2240. V súčasnosti má 13 aktívnych členov, ktorí sa prostredníctvom rôznych projektov snažia prispieť k šíreniu rotariánskej myšlienky a k skvalitneniu života v šarišskom regióne. Medzi naše pravidelné a veľmi obľúbené aktivity patrí Prešovská polífka a Vianočný punč. Aby sme prispeli k ochrane životného prostredia, inštalujeme v miestnych lesoch a parkoch vtáčie búdky a vysádzame nové stromčeky. Dlhodobo spolupracujeme s miestnym Klubom Sclerosis multiplex. Finančne sme pomohli obetiam výbuchu bytového domu na Mukačevskej ulici, tragédie, která otriasla nielen našim mestom. Podporili sme neziskovú organizáciu Skating sports Prešov a ich program krasokorčulovania pre mentálne znevýhodnené deti. Zúčastňujeme sa medzinárodnej výmene mládeže pre študentov stredných škôl. Naši členovia pravidelne darujú krv a zapájajú sa do množstva ďalších dobročinných aktvít v našom regióne.

Miesto a čas stretávania

Plaza Beach Resort

Kutuzovova 4

080 05 Prešov – Solivar

Každý druhý štvrtok o 18:00 (prípadne online)

Zoznam členov RC Prešov – Šariš a ich funkcií pre obdobie 2021/2022

Dr. rer. nat. Lucia Ciglar                                 prezident

Mgr. Kamil Sepeši                                          sekretár

Mgr. Michaela Sepešiová, Ph.D.                     výkonný sekretár

Ing. Jaroslav Prčík                                           pokladník

Ing. Maroš Červeňák                                      služba mládeži

Simon Gabriel Sepeši                                     medzinárodná služba

Ing. Miriam Majdáková                                  Nadácia Rotary

Ing. Vladimír Gašpar (President 2019/2020 Mgr. Michal Majdák (President 2020/2021),  MUDr. Peter Klein, MBA (President elect), PaedDr. Slávka Čorejová, Mgr. Juliana Ilenčíková, Ing. Rastislav Štalmach

Čestní členovia: Robert Bečica, Ing. Blažej Pirkovský

Členstvo v Rotary je možné získať pozvaním za člena do miestneho klubu. Ak si prajete, aby Rotary klub Prešov-Šariš zvážil Vaše členstvo, napíšte nám prosím emai a niekto z klubu sa s Vami určite spojí.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.