Naše prvé „víťazstvá“– život inbound študentov v Prešove

RC Prešov-Šariš sa tohto roku prvýkrát aktívne zapojil do programu dlhodobej výmeny mládeže, RYE. V auguste sme privítali v Prešove dvoch inbound študentov, Pedra Yuki Koreedu z RC Campos-Guarus, District 4751, Brazília a Emília Ortega Piňu,  Rotary Club Rotario Metepec, Aztecas, District 4710,  Mexiko. Obaja študenti sa postupne adaptujú na život v rodinách, nachádzajú si svoje miesto v škole, spoznávajú krásy ale aj úskalia študentského života, nachádzajú si nových priateľov, ale aj zaujímavé aktivity, pasujú sa s kultúrnymi rozdielmi a  úspešne bojujú s náročným slovenským jazykom.

Inboundi  sa postupne udomácňujú do rodín, zvykávajú si sa na host rodičov, pomaly sa prispôsobujú a nabiehajú na bežný život slovenského tínedžera. Jednou z mnohých aktivít je napr. pre Pedra aj pre neho obľúbená športová činnosť. V Brazílii Pedro aktívne hral basketbal a aj v Prešove sa stal súčasťou basketbalového tímu BK UNIPO Akademik Prešov. Trikrát týždenne pravidelne dochádza autobusom na tréningy, má za sebou už aj zopár zápasov. V ostatnom zápase bol kľúčovým hráčom a nemalou mierou prispel k prvému víťazstvu.

A ako napísal sám: “Volám sa Pedro a som z Brazílie prišiel som vo Prešove, Slovensko. Prešov-Šariš Rotary klub. Rad hrám basketbal a minulý víkend 6.11 mal som zápas a vyhral sme prvý krát,  cítil som šťastný.

Hello, I’m Pedro and I’m Brazilian. In August, I came to Prešov, Slovakia as an exchange student in the Rotary club Prešov-Šariš. I’m a basketball player and now I play here in Prešov. In last Sunday 6.11 we won our first match.. I was so happy and proud.”

Emílio a Pedro tiež aktívne pomáhajú nášmu klubu v rámci charitatívnych podujatí – PREŠOVSKA POLIFKA, alebo pomáhajú našej prírode – vtáčie búdky, sadenie stromov v rotariánskej aleji na BIKE CENTRE na Rusínskej ulici.

Pedro a Emílio, sme na Vás hrdí, rotariáni z RC Prešov-Šariš.

Pedro Yuki Koreeda, inbound RYE 2022/2023 a Michaela Sepešiová, RC Prešov-Šariš a host mama

FYLO9095

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.